Ağ & Güvenlik

Ağ ve Güvenlik


Uzaktan İzlene Bilinen GÜVENLİK Sistemleri

CCTV, kameralar aracılığıyla alınan görüntünün belirli bir konuma iletildiği sisteme verilen isimdir. CCTV açılımı, “Kapalı Devre Televizyon” anlamına gelen “Close Circuit TeleVision” kavramından türetilmiştir. Televizyon sisteminden farklı olarak CCTV, bir merkezden geniş kullanıcı kitlesine yayın yapmak yerine belli bir alandaki görüntüyü izleme sistemi olarak tanımlanabilir. Günümüzde CCTV, genellikle güvenlik amaçlı kullanılmasının yanında trafik kontrolü, tehlikeli bölgelerin izlenmesinde de kullanılabilmektedir.

CCTV sistemi, kameranın kablo aracılığıyla televizyona ya da monitöre bağlanması ile oluşmaktadır. Gelişmiş bir CCTV sisteminde kamera ve monitörün yanı sıra lens, switch ve kayıt cihazı(DVR, NVR vb.) gibi parçalar da bulunabilir. Kameraya harici olarak eklenebilecek bir mikrofon veya kameraların üzerinde bulunan dahili mikrofonlar aracılığıyla ses kaydı da mümkün olabilmektedir.

CCTV sistemi, başta güvenlik ve suçla mücadele alanlarında kullanılmasının yanında geniş bir kullanım alanına sahiptir.

CCTV sistemlerinin kullanım alanları arasında;

Trafik izleme ve yönetme,
İşyeri, fabrika ve işletmelerde ürün kalitesi kontrolü,
Toplu taşıma araçlarında servis kalitesini arttırma,
Kaza ve tedbirsiz davranışların önlenmesi,
Kötü niyetli kişilerin tespiti,
Tiyatro, konferans salonu vb. alanlarda farklı yerlerden gösterim,
Dış ortam güvenliğini sağlama bulunmaktadır.Günümüzde CCTV çözümleri, gelişen teknolojiye paralel olarak kullanıcı ihtiyacına göre çeşitleri çoktur. CCTV sistemler, kullanım amacı ve yerine bağlı olarak işletmelerin ihtiyacına uygun farklı çözümler sunabilmektedir.

Ev Tipi Güvenlik

Kontrol Sistemleri

Kamera Sistemleri

Sizi Neler Bekliyor


Kurumsal Ağ Güvenliği

Kurumsal Veri Güvenliği

Veri Yedekleme

Ağ ve GÜVENLİK Çözümleri

Günümüzün yüksek hız ve kapasiteli aktif bilişim sistem ve donanımları bu özelliklerini destekleyecek fonksiyonel altyapılara ihtiyaç duymaktadır. Gençbim Ağ çözümlerimiz, bilişim altyapınızda amaca uygun hız ve bant genişliğini elde etmenin yanında, uygulama kolaylığı ve maliyet gibi etkenleri de sağlar.
Teknolojinin merkezinde yer alan iletişim, aynı zamanda da bir güvenlik ihtiyacının doğmasına sebep olmaktadır.
Gençbim Güvenlik çözümlerimiz, güvenli yerel ve uzak alan ağ bağlantıları, kablolu veya kablosuz ağ erişimlerinin güvenliği, saldırı tespit ve engelleme sistemleri, Web filtreleme, veri kaybı önleme (DLP), mesajlaşma güvenliği, 5651 yasasına uygun kayıt tutma sistemlerini en uygun altyapı ürünleri dahilinde sunularak firmanıza entegre edilmesi ve yönetilmesini sağlar.

Ağ ve Güvenlik Çözümleri İçin Lütfen Arayın.

Gencbim.com.tr  / Tel: 0256 213 30 24